CHALLENGE KURALLARI
DIAGNOSIS TIME VAKA TANISI KOYMA CHALLENGE RESMİ KURALLARI:
MEYDAN OKUMAYI KAZANMAK İÇİN TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ YA DA TIP DOKTORU OLMAK YETERLİDİR. Diagnosis Time Vaka Çözme CHALLENGE (bundan sonra “Yarışma” olarak anılacaktır) mobil uygulaması (bundan sonra “Uygulama” olarak anılacaktır) Yusuf Bayram Tuğlu'ya ait şahıs şirketi (bundan sonra “Şirket” olarak anılacaktır) tarafından işletilmektedir. Yarışmanın Apple Inc. şirketi, ortakları veya iştirakleri ile bir ilgisi yoktur, Apple Inc. Yarışma ile ilgili herhangi bir bağlantıyı, sponsorluğu ve idari sorumluluğu reddeder.
SÜRPRİZ ÖDÜLLERDEN ALMAYA HAK KAZANMAK İÇİN:
İşbu Resmi Kurallarına tabi olan yarışmaya katılım herkese açıktır. ANCAK YARIŞMANIN, HUKUKEN YASAKLI VEYA KISITLI OLDUĞU YERLERDE; GEREKLİ TABİİYET, KAYIT VEYA GEREKEN DİĞER ŞARTLARIN KARŞILANMADIĞI VEYA AŞAĞIDA BELİRTİLEN GİRİŞ YÖNTEMLERİNİN UYGULANMADIĞI DURUMLARDA KATILIMIN GEÇERSİZ OLACAĞI YARIŞMACI TARAFINDAN KABUL EDİLMİŞ SAYILIR. YARIŞMA TÜRKİYE CUMHURİYETİ KANUNLARINA TABİDİR.
Şirket kazanan kullanıcının bildirdiği E-posta adresi ile kazanana ulaşamazsa, kazanan işbu Yarışma kapsamında kazandığı 'Sürpriz Ödül'ü (bundan sonra ‘’Ödül’’ olarak anılacaktır) kaybedebilir. İrtibat için kullanılan E-posta adresinin değiştiğini bildirmek yarışmacının sorumluluğundadır.
Şirket çalışanları, iş ortakları ve sponsorlarının Diagnosis Time projesine dahil olan çalışanları, acenteleri ile bunların iştirakleri, bağlı ortaklıkları ve reklam ve tanıtım ajansları, bu Yarışmanın geliştirilmesinde veya yönetiminde yer alan diğer herhangi bir kuruluşta çalışanlar ile yalnızca bu kişilerle sınırlı kalmamak üzere bu kişilerin aileleri ve aynı konutta ikamet edenlerin, Diagnosis Time Projesinde çalıştırıldığı veya görevlendirildiği sırada ve çalıştığı son günü takip eden bir (1) ay boyunca, Yarışmayı kazanamayacaktır. İşbu durumun tespiti halinde Ödül iptal edilir ve Şirket, ihlali gerçekleştiren hesabı kapatma veya askıya alma hakkını saklı tutar.
ULUSLARARASI YARIŞMACILARA DUYURU: 
Ülkesinin/bulunduğu yerin yasalarına uyarlı olarak hareket etmek yarışmacının sorumluluğundadır. Bazı ülkelerin yasaları gereğince, yarışmacının, Şirketten Ödülünü almasına engel olabilecek durumlar ortaya çıkabileceği yarışmacı tarafından kabul edilmektedir. Yarışmacı, kazanması halinde dahi ülkesinde/bulunduğu yerde yasaların engel olması halinde, Şirketten herhangi bir Ödül  alamayacağını kabul etmektedir. Bu Yarışmaya katılmakla, riskleri ve Yarışmayı kazansanız da herhangi bir Ödül alamama ihtimalinizi de anlamış ve kabul etmiş olursunuz.
YARIŞMAYA KATILIM:
Uygulama üzerinden vaka oturumları yayınlandığında Yarışmaya açık olan vaka (‘’Aktif vaka’’), Şirket’in belirlediği şekilde Uygulama içerisinde belli edilecektir. Aktif vaka oturumlarını çözmeye başlayarak Yarışmaya katılabilirsiniz. Aktiflik bittikten sonra vakanın çözümü için verilen cevaptan puan kazanılmaz. İlk oturum için ve ikinci oturum için aktiflik süreleri farklıdır.
NASIL KATILINIR:
Uygulamayı Apple Store, Google Play Store veya diğer uygulama marketlerinden mobil cihazınıza indirin veya indirilmiş olan Uygulamaya giriş yapın. Diagnosis Time kullanıcı hesabınız (bundan sonra “Hesap” olarak anılacaktır) varsa, var olan Hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Hâli hazırda bir Hesabınız yok ise kayıt oluşturmanız gerekmektedir. Kayıt oluştururken sırasıyla:  Öğrenci ya da doktor seçeneklerinden bir tanesini seçmeniz, kendinize ait bir kullanıcı adı oluşturmanız (günlük sonuçlar bu kullanıcı adı ile paylaşılacaktır), Şirket’in ödül kazandığınız takdirde sizinle iletişime geçebileceği ve Uygulama ile ilgili bilgilendirme, duyuru yapabileceği bir E-posta adresi girmeniz(isteğe bağlı), eğitim gördüğünüz üniversite ya da çalıştığınız hastanenin adını seçmeniz, kaçıncı sınıfta olduğunuzu ya da çalıştığınız pozisyonu girmeniz, gerekmektedir.  
 1. Kayıt oluşturduktan sonra Diagnosis Time ana sayfası ile karşılaşacaksınız. Vaka yarışmasına katılmak istiyorsanız ‘’Vakayı Çöz’’ butonuna tıklayın. Bu buton sizi tüm vakaların yer aldığı arayüze yönlendirecektir. Bu arayüzde siz Uygulamaya kayıt oluşturana kadar yüklenen tüm vakalar son yüklenme tarihine göre artan şekilde yer almaktadır. Son yüklenen ve yarışma katılımına açık olan vakada vakanın aktif(online) olduğunu gösteren yeşil ibare yer almaktadır. Yarışmaya katılmak istiyorsanız aktif vakanın üzerine tıklayın. 1. Oturum, 2.oturum ve vakanın çözümü butonları ile karşılaşacaksınız. Aktif olan vakada gün içerisinde Uygulama tarafından belirlenen vaka oturum  ve çözüm paylaşma saatine göre aktif olan oturum butonu yeşil renktedir. Aktif olmayan vakada buton gri renktedir. Yeşil renkteki butona tıklayarak yarışmaya katılabilirsiniz. Eğer isterseniz geçmişte yüklenen vakaları indirerek çözebilirsiniz ve eski vakaların sonuçlarına anında ulaşabilirsiniz.
 2. Vaka yarışmasını kazanmak istiyorsanız; ilk oturumda en hızlı şekilde en doğru ön tanıyı koymanız ve ikinci oturumda da aynı şekilde hızlı ve doğru tanıyı koymanız gerekmektedir.
 3. Bu uygulamada her gün vaka takibini ve tanısını en iyi yapan kullanıcılar öğrenci ve doktor olmak üzere 2 farklı kategoride sıralamaya girecektir. Öğrenci kategorisindeki değerlendirmede en iyi/ler ödüllendirilecektir. Bu sıralamayı görüntülemek için ana sayfayı sağa doğru kaydırmanız gerekmektedir.
 4. Tüm vakaların olduğu arayüzde vakanın üzerinde yer alan kalp ifadesini işaretlediğinizde bu vaka Uygulama tarafından otomatik olarak favori vakalar bölümüne eklenecektir. Favori vakalar bu arayüzün sağ üst köşesinde yer almaktadır. Böylece sevdiğiniz, tekrar çözmek ya da incelemek istediğiniz vakalara favori vakalarım bölümünden kolayca erişebilirsiniz. 
 5. Ana sayfayı sola doğru kaydırdığınızda yeni bir arayüz ile karşılaşacaksınız. Bu arayüz 24 alt kategori(örn: endokrinoloji, kardiyoloji vb.) içermektedir. Günlük yüklenen vakalar gün sonunda sonuçların açıklanmasını takiben ilgili alt kategoriye de aktarılmaktadır. Böylece çalışmak istediğiniz alan ile ilgili vakaları bir arada bulabileceksiniz. Ayrıca her kategori kendi içerisinde yüzdelik içermektedir. Örneğin endokrinoloji alanında yüklenen 10 vakadan 2 tanesini çözmüşseniz endokrinoloji kategorisinin etrafında %20 ibaresini göreceksiniz. Bu alandaki vakaları tamamlamadığınızı gördüğünüzde isterseniz bu alandaki tüm vakaları çözebilirsiniz. 
Uygulamayı indirerek, tarafınızca sağlanan veya Şirket tarafından toplanan sizinle ya da Yarışmayla ilgili herhangi bir bilginin Şirket tarafından, Diagnosis Time Uygulamasının Gizlilik Politikası (https://www.diagnosistime.com/kurallar-ve-kosullar) uyarınca ve Diagnosis Time Uygulamasının Kullanım Şartları (https://www.diagnosistime.com/kurallar-ve-kosullar) çerçevesinde kullanılmasını ve Şirketin bağlı şirketleriyle paylaşmasını kabul edersiniz.
Uygulamayı indirerek, Uygulamanın kullanılmasının, Diagnosis Time Uygulamasının Kullanım Şartlarına (https://www.diagnosistime.com/kurallar-ve-kosullar) ve Diagnosis Time Uygulamasının Gizlilik Politikası’na (https://www.diagnosistime.com/kurallar-ve-kosullar) tabi olduğunu kabul edersiniz. Şirket, kendi takdirine bağlı olarak, yarışmacı girdilerinin bir komut dosyası olduğunu veya otomatikleştirilmiş yazılımlar vasıtasıyla üretildiklerini tespit ettiği halde yarışmacıyı diskalifiye etme hakkını açıkça saklı tutar. Komut dosyası, script, macro vs. gibi otomatikleştirilmiş yazılımlar kullanılarak gerçekleştirilen katılımlar geçersizdir.
ÖDÜLLER:
Uygulamada düzenlenen her vaka yarışmanın günlük kazananları olan öğrenciler, tamamen Şirketin takdir yetkisinde belirlenecek olan bir Ödülü kazanacaktır.  Yarışmayla ilgili konularda nihai ve bağlayıcı olan Şirketin kararlarıdır. Şirket hiçbir şekilde, işbu Resmi Kurallar içeriğinde belirtilmemiş herhangi bir Ödülü verme yükümlülüğünde değildir. Şirket, kazanana Ödülün verilebileceğini garanti etmez. Kazanılmış Ödüllerin yarışmacılar tarafından alınabilmesi için, yarışmacıların Uygulama’ya kayıt olurken vermiş olduğu E-postanın Şirketin yarışmacı ile iletişime geçebileceği geçerli bir E-posta olması gerekmektedir. Ödülün yerine getirilmesi, Şirketin belirleyeceği bir ödeme yönteminin şartlarına, koşullarına ve gizlilik politikalarına tabi olacaktır. Ödül hiçbir şekilde devredilemez, havale edilemez ve hiçbir şekilde ikamesine izin verilmez. Ek olarak, Ödülün kazanana tahsisi hukuki sebeplerle mümkün değilse veya kazananın herhangi bir sebeple Ödüle ilişkin talep öne sürme hakkı yoksa ya da bu hak ortadan kalkmışsa, Şirket herhangi bir Ödül vermeme hakkını saklı tutar. 
Uygulamayı kullanan her bir yarışmacı sadece bir Hesap oluşturabilir, kullanabilir ve kontrol edebilir. Her Hesap yalnızca bir şahsa ait olabilir ve yalnızca aynı şahıs tarafından kullanılabilir ve kontrol edilebilir. Bu kuralın ihlal edildiği durumlarda Şirketin Ödülü iptal etme hakkı saklıdır. Kullanıcılar, ilgili hesabı "birlikte" kullanamazlar. Ödülü kazanan hesaba kazandığı yarışmanın Ödülü yalnızca bir kez ödenir. Aynı Hesaptan aynı yarışmada birden fazla Ödül kazanılamaz. Bu gibi durumların tespitinde Ödül iptal edilir ve Şirket, ihlali gerçekleştiren hesabı kapatma veya askıya alma hakkını saklı tutar. Şirket, birden fazla Hesap açıldığını, sürdürüldüğünü, kullanıldığını veya kontrol edildiğini belirlerse, Şirketin sahip olduğu diğer haklara ek olarak, Şirket, ihlali gerçekleştiren hesabı kapatma, askıya alma veya Ödülün verilmesini iptal etme hakkını saklı tutar.
 Şirket, tamamen kendi takdirinde olarak, sakıncalı yazılımlar, bilgisayar virüsleri, hatalar veya kontrolü dışındaki her türlü sebepten dolayı Yarışmayı iptal etme, askıya alma veya yayını kesme hakkını saklı tutar.
Her Hesap sadece bir E-posta hesabıyla ilişkilendirilebilecektir. Aynı şekilde bu E-posta hesabı, birden fazla Hesap ile ilişkilendirilemeyecektir. İhlalin gerçekleşmesi durumunda Şirket, ihlal ile bağlantılı hesabın kapatılması, Ödülün iptal edilmesi veya verilen Ödülü geri alma hakkını saklı tutar.
Şirketin, Hesap ile bağlantılı olarak her türlü iletişim bilgisi ve başkaca gerekli olabilecek her türlü bilgiyi isteme hakkı saklıdır. Bu bilgilerin Şirket ile paylaşılamaması, Hesabın silinmesi, Ödülün iptali veya verilen Ödülün geri alınması sonucunu doğurabilecektir.
Sponsorun, Şirketin yetki alanına girmeyen ve Yarışmayla ilgili olan tüm konularda aldığı kararlar kesin ve bağlayıcıdır. Eğer Ödül herhangi bir yasa, kural veya düzenleme nedeniyle yerine getirilemezse veya kazanan herhangi bir nedenden dolayı Ödül için talepte bulunamazsa, Sponsor, Ödülü vermeme hakkını saklı tutar. Ödülü kazanan, Ödüle ilişkin tüm vergi, harç, resim ve sair masraflardan sorumludur. Ödülün Sponsor tarafından verilmediği veya yukarıdaki sebeplerden dolayı verilemediği durumlarda, Şirketin hiçbir sorumluluğu, yükümlülüğü veya taahhüdü bulunmamaktadır. Yayının Sponsordan kaynaklı olarak kesilmesi durumunda Şirkete hiçbir sorumluluk veya yükümlülük yüklenemez.
Yarışmaya katılan Kullanıcı, yarışmaya katıldığı andan itibaren meydana gelebilecek bütün risklerden kendisi sorumludur. Bu riskler donanımsal veya yazılımsal hatalar, bildirimlerin geç gitmesi, gitmemesi veya hatalı gitmesi, teknik arızalar vs. kaynaklı olabilir. Sayılan bu riskler sınırlı sayıda olmayıp her türlü konuyu kapsamaktadır. Risklerden kaynaklı meydana gelebilecek her türlü zarar ve hasardan hiçbir şekilde Şirketin ve Sponsorun sorumluluğu bulunmamaktadır.
ÖDÜL SEÇİMİ:
Yarışmanın kazananı en hızlı şekilde vakayı çözüme ulaştırıp vaka çözme puanıyla dereceye giren kişi veya kişiler olacaktır. Kullanıcılar, dereceye girerek aldıkları ödül puanlarıyla belli puan sınırlarını geçtiğinde sürpriz hediyeler almaya hak kazanacaktır.  Hangi derecelere kaç ödül puanı verileceği uygulama aktif olduğunda Sanal Clinic sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır. Kazanılan ödül puanları yarışmacıların hesaplarında görülebilir.  Ödüller şirket takdirine bağlı kampanyalar ve şirketin bulacağı ödül sponsorları çerçevesinde değişkenlik gösterebilecektir. 
Yarışma tamamen Şirketin gözetiminde yapılacaktır. Yarışmayla ilgili tüm konularda nihai ve bağlayıcı olan Şirketin kararları olacak ve başta Ödül olmak üzere yarışmacı ve kazananlar Şirketin kararlarına ilişkin olarak herhangi bir hak veya talep öne süremeyeceklerdir. Kazanana Uygulama aracılığıyla veya e-posta yöntemiyle bildirimde bulunulacaktır. Ancak, Şirket daha sonradan farklı bir bildirim yöntemi belirleme hakkını da saklı tutar. Şirket kendi takdirine bağlı olarak herhangi bir Ödül vermemeyi seçebilir.
 GENEL ŞARTLAR VE BİLDİRGELER:
Uluslararası katılımcılar dâhil tüm yarışmacılara duyuru: Yarışmaya katılmanız veya herhangi bir Ödülü kabul etmeniz durumunda tüm ilgili mevzuata uygun hareket etmeyi kabul etmiş bulunursunuz. Uygulanabilir olduğunda Şirket, kazanandan on (10) iş günü içerisinde, Şirket tarafından hazırlanmış bulunan ‘’Uygunluk Belgesi’’ ve ‘’Sorumluluk ve Tanıtım Serbestisi’’ belgelerini yahut Şirket tarafından uygun görülecek sair belgeleri düzenlemesini, imzalamasını ve Şirkete ulaştırmasını isteyebilir (Bu belgelerin hazırlanması ve Şirkete ulaştırılması kazanma şartı olarak belirlenebilir). Şirketin takdirine bağlı olarak, ödülün teslimi için ilgili vergi dokümanlarının tamamlanması şart koşulabilir. Kazanan bir ödül alabilmek için hesap bilgisi yanı sıra kimlik belgesi, öğrenci belgesi, adres ve doğum tarihi bilgilerini de kanıtlayan belgeler sunmak zorundadır. 
Kazananların, Şirketin kendi takdir yetkisine bağlı olarak işbu Resmi Kuralların herhangi bir hükmünü ihlal ettiklerine kanaat getirilirse kazananlar Yarışmadan diskalifiye edilebilecektir. Yarışmaya katılmakla ilişkili her türlü risk münhasıran yarışmacıya aittir. Şirket; (1) kazanan tarafından sağlanan yanlış veya eksik bilgilere dayanan başarısız veya hedefine ulaşmayan bildirimlerden, (2) kayıp, geç iletilmiş, eksik, okunaksız, muğlak, yanlış yönlendirilmiş, zarar görmüş veya hedeflenen alıcı tarafından bilgisayar hatası ya da sair bir teknik hata nedeniyle yahut herhangi bir başka şekilde kısmen veya tamamen teslim alınamamış olan Şirket tarafından yapılan bildirimlere verilmiş olan yahut bunlarla ilişkili kayıtlardan, (3) Yarışmaya katılımı herhangi bir şekilde engelleyen ya da kısıtlayan iletişim hataları, donanım ya da yazılımlardan kaynaklanan her türlü hata, kayıp ya da erişilemeyen ağ bağlantıları veya hatalı, eksik, yanlış ya da gecikmeli bilgisayar aktarımlarından, (4) telefon ağları, bilgisayar sistemleri, bilgisayar ekipmanı ve yazılımlardaki teknik hatalardan, program hataları ve diğer hatalardan, gecikmeli bilgisayar işlemlerinden veya ağ bağlantılarından, (5) Uygulamadaki sorular ve cevapların tamlığından veya doğruluğundan, soru ve cevaplarla ilişkili sistem hatalarından, (6) Uygulamanın indirilmesi yahut herhangi bir şekilde Yarışma ile ilgili olarak yarışmacı veya başka bir kişinin bilgisayarı veya mobil cihazının uğrayabileceği tüm zararlardan ve (7) Ödülün bir kısmı veya tamamına ilişkin tük garantilerden herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.
 
Şirket, kötü niyetli üçüncü parti yazılımları kullanan Hesapları Yarışmadan çıkarmaya ve bu yazılımlar aracılığıyla kazandığı ödülleri vermemeye yetkilidir. Bu yazılımların kullanılması, Uygulamanın fikri ve sınai mülkiyet haklarının yarışmacı tarafından ihlali anlamına gelecek ve yarışmaya katıldığı anda onay verdiği Kullanım Koşulları’na aykırılık teşkil edecek olup, bu halde yarışmacı hakkında yasal süreç başlatılabilecektir.
 
Uygulama, yarışmacılara ait kişisel verileri, yapılan sözleşmeler doğrultusunda ödül finansmanını sağlayacak olan sponsorlar ve Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin İşlenmesi Aydınlatma Metni’nde belirtilen diğer üçüncü kişiler ile paylaşma hakkını haizdir.
 
YARIŞMA “OLDUĞU GİBİ” SUNULMAKTA OLUP ŞİRKET YARIŞMA VE YARIŞMANIN SONUÇLARINA İLİŞKİN OLARAK HERHANGİ BİR GARANTİ VEYA TAAHHÜT VERMEMEKTEDİR.
KULLANIM KOŞULLARI
Diagnosis Time Vaka Yarışması mobil uygulaması (“Uygulama”), Yusuf Bayram Tuğlu'ya ait Şirketi (“Şirket”) tarafından sunulmaktadır.
İşbu Kullanım Koşulları (“Koşullar”) kapsamında Uygulama’dan faydalanacak olan kullanıcı (“Kullanıcı”), işbu Koşullar’ın Uygulama’nın, kullanımı, indirilmesi, Uygulama’ya kayıt olunması ile birlikte yürürlüğe gireceğini ve bu Koşullar’da yer alan düzenlemelere ve www.diagnosistime.com/kurallar üzerinden erişilebilen Kurallar dokümanı başta olmak üzere Uygulama üzerinden yayınlanan, herhangi bir bildirim yapılması gerekmeksizin zaman zaman güncellenen veya referans yapılan kurallara uygun davranmakla yükümlü olduğunu bilmektedir.
İşbu Koşullar kapsamında Şirket ve Kullanıcı ayrı ayrı “Taraf”, birlikte “Taraflar” olarak anılacaktır.
1.     Koşullar’ın Konusu
Uygulama, Kullanıcılar’a vakaların verildiği ve en kısa zamanda doğru ön tanı ve tanıların konulmasının istendiği ve Koşullar’a uygun olarak ödüller verildiği bir yarışma, vaka çözümü, eğlenceli tıp eğitimi, platformudur.
 İşbu Koşullar’ın konusu, Kullanıcılar’ın Uygulama’dan faydalanmasına ilişkin olarak Taraflar’ın hak ve yükümlülüklerinin düzenlenmesinden ibarettir. İşbu Koşullar her türlü içerik, bilgi ve diğer materyali sağlayan taraflara da uygulanmaktadır.
2.     Taraflar’ın Hak ve Yükümlülükleri
2.1 Kullanıcı, işbu Koşullar’ın kabulü tarihinde Koşullar’ı anlamaya ve kabul etmeye yeterli yetkinliğe sahip olduğunu, Koşullar’ın sonuçlarını tümüyle anladığını kabul eder. Kullanıcı, bu Koşullar’ın kendisi açısından geçerli olan tüm yasalara, kurallara ve düzenlemelere uygun olması halinde Uygulamaya katılım sağlamak hususunda tek sorumludur. Uygulama üzerinden sunulan hizmetlerin kullanımının yasak olduğu katılımı geçersiz kabul edilecektir. Hizmetlere erişim hakkı, bu Koşullar’ın geçersiz veya Uygulama üzerinden sunulan hizmetlerin kullanımının yasak olduğu yerlerde ilgili yasa, kural veya yönetmeliklerle çelişen ölçüde hizmet sunumu iptal edilir.
2.2 Şirket, Kullanıcı’nın Uygulama’dan yararlanılabilmesi için Kullanıcı’nın bir hesap açmasını, telefon numarası, sosyal medya hesabı veya Şirket tarafından uygun görülen herhangi başka bir kimlik doğrulama mekanizması üzerinden kayıt olmasını gerekli kılabilir. Kullanıcı, Uygulama’ya telefon numarası, sosyal medya hesabı veya herhangi başka bir kimlik doğrulama mekanizması üzerinden giriş yapması halinde işbu Koşullar’a konu Uygulama çerçevesinde Facebook, Twitter veya ilgili kimlik doğrulama mekanizmasında yer alan hesabına erişim için gerekli izin ve yetkileri verdiğini kabul eder.
2.3 Kullanıcı, Uygulama’dan faydalanmak için Şirket tarafından talep edilen bilgileri tam, doğru ve güncel bir şekilde sağlaması, hesabını güncel tutması gerektiğini bildiğini ve Şirket’in dilerse Kullanıcı’dan ek bilgi ve belge talep edebileceğini kabul ve beyan eder.
2.4 Kullanıcı, Uygulama’nın kullanımına imkan veren hesaplar, kullanıcı adı ve şifre de dahil olmak üzere tüm bilgilerin kullanım ve yönetiminden bizzat sorumludur. Kullanıcı’ya ait hesap, kullanıcı adı ve şifre ile gerçekleştirilen her işlem bizzat Kullanıcı tarafından gerçekleştirilmiş addedilecek ve bu bilgilerinin Kullanıcı dışında bir kişi tarafından kullanılması, kaybolması veya el değiştirmesi nedeniyle Kullanıcı ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı zararlardan münhasıran Kullanıcı sorumlu olacaktır. Kullanıcı, şifresinin yetkisiz kullanımı veya güvenliğin başka şekilde ihlalinden haberdar olduğunda bu durumu derhal Şirket’e bildirecektir.
 2.5 Kullanıcı, oluşturulmuş hesaplarını, kullanıcı adı ve şifresi ile hesap profillerini hiçbir şart ve koşulda başka bir kullanıcıya devredemez veya üçüncü kişilerce kullanımına izin veremez.
2.6 Şirket’in herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tamamen kendi iradesine tabi olarak Kullanıcı başvurularını reddetme hakkı saklıdır. Şirket, işbu Koşullar ve Uygulama’da belirtilen diğer kural ve koşullara aykırılık, Kullanıcı başvurusu sırasında verilen bilgilerin yeterli, doğru veya güncel olmadığının tespit edilmesi, giriş yapılan Facebook veya diğer bir kimlik doğrulama mekanizması hesabının Kullanıcı’ya ait olmadığının tespit edilmesi, Kullanıcı başvurusunda bulunan kişinin başvurusunun daha önce reddedilmiş olması dahil olmak üzere haklı sebebe dayanarak veya herhangi bir sebebe dayanmaksızın ve Kullanıcı’nın Uygulama’da yer alan verilerinin kaybolmasına yol açabilecek şekilde dahi dilediği zamanda, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın her zaman, herhangi bir tazminat ödeme yükümlülüğü altına girmeksizin tümüyle veya kısmen, geçici veya sürekli olarak Kullanıcı’nın hesabına son verebilir veya Uygulama’dan faydalanmasını engelleyebilir.
2.7 Kullanıcı, Uygulama’ya kendisi tarafından yüklenen ya da farklı şekillerde erişilebilir kıldığı, sayılanlarla sınırlı olmaksızın, fotoğraf, metin, video, bilgi, yazışma, yorum, yazılım, multimedya eseri ve sair özellikler (“İçerik”) ile kullanıcı adı ve sair paylaşımların doğru ve hukuka uygun olduğunu, sayılanlarla sınırlı olmaksızın, karalama, kötüleme, itibar zedeleyici beyan, hakaret, iftira, tehdit, pornografi veya taciz gibi hukuka veya ahlaka aykırı nitelik taşımayacağını, İçerikler’in üçüncü kişilerin fikri mülkiyet ve kişilik hakları da dahil olmak üzere herhangi bir hak ihlaline sebep olmayacağını, Şirket’in yazılı onayı olmaksızın reklam, kampanya ve promosyon içerikleri, yarışma, çekiliş ve promosyon teklif ve duyuruları paylaşmayacağını kabul ve taahhüt etmektedir.
2.8 Kullanıcı işbu Koşullar ile, Uygulama’da paylaştığı her türlü İçerik’e ilişkin olarak, Şirket’e, sayılanlarla sınırlı olmaksızın, bu İçerikler’i kullanması, düzenlemesi, değiştirmesi, çoğaltması, dağıtması, türevlerini oluşturması ve görüntülemesi amaçlarıyla dünya çapında, münhasır olmayan, daimi, değiştirilemez, bedelsiz ve devir ve alt lisansa konu olabilen sınırsız kullanım hakkı verir. Şirket, söz konusu İçerikler’i herhangi bir sınırlamaya tabi olmaksızın kullanma hakkını haizdir.
2.9 Şirket, İçerikler’in Uygulama’da yayınlanmasını herhangi bir gerekçe göstermeksizin reddedebilecektir. Herhangi bir İçerik’in Uygulama’da yayınlanması için Şirket tarafından onay verilmesi ya da Şirket’in İçerikler’e müdahale etmesi Şirket’in İçerikler’e ilişkin sorumsuzluğunun ortadan kalktığı şeklinde yorumlanmayacaktır. Kullanıcı tarafından Uygulama’ya yüklenen ve işbu Koşullar ile Uygulama’da yer alan diğer koşul ve şartlara aykırı bilgi ve İçerikler Şirket tarafından neden gösterilmeksizin Uygulama’dan kaldırılabilecek, bu tür İçerikler nedeniyle Kullanıcı’nın Uygulama’dan faydalanma imkanı kısmen veya tamamen askıya alınabilecektir. Şirket, işbu Koşullar’ın sona ermesi veya feshedilmesinden sonra dahi ilgili İçerik’i yayınlamak veya yayından kaldırmak hususunda münhasır hak sahibi olacaktır. 
2.10 Kullanıcı konum ve lokasyon bilgilerinin Şirket tarafından Uygulama içerisinde kullanılabileceğini bildiğini, bu bilgilerin Şirket ile paylaşılmasını kabul ettiğini, bu bilgileri paylaşmayı cihazının ilgili özelliklerini kapatmak suretiyle sonlandırabileceğini bildiğini kabul eder.
2.11 Kullanıcı, Uygulama’nın kaynak gösterdiği sayfalar da dahil olmak üzere Uygulama’da reklam, kampanya ve promosyonların yayınlanabileceğini buna ilişkin olarak hiçbir hak, itiraz veya talep öne süremeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
2.12 Kullanıcı, Uygulama içerisinde Uygulama içi içerik, mal ve hizmet satın alınabileceğini, bu satın almaların ilgili üçüncü kişi uygulama mağazası işleticisinin hizmetleri aracılığı ile yapılabileceğini ve bu sebeple satın almanın gerçekleştiği uygulama mağazasında yer alan ilgili koşullarına uymakla yükümlü olduğunu ve bu işlemlere Şirket’in taraf olmadığını ve işlemlerden Şirket’in herhangi bir sorumluluğunun söz konusu olmadığını kabul eder.
2.13 Kullanıcı, Uygulama’yı cihazından kaldırarak veya Uygulama’da yer alan talimatları uygulayarak hesabını Uygulama üzerinden dilediği zaman herhangi bir sebep belirtmeksizin sonlandırabilir. 
2.14 Şirket’in herhangi bir sebep göstermeksizin ve herhangi bir ihbarda bulunmaksızın işbu Koşullar’ı ve Uygulama üzerinden yayınladığı sair koşulları dilediği zamanda tek taraflı olarak değiştirme, bunlara ilavede bulunma veya yenileme ve Uygulama’yı yeniden organize etme, Uygulama’nın konu, kapsam ve içeriğini değiştirme, yayını durdurma, Kullanıcı’nın Uygulama’dan yararlanmasını sınırlandırma hakkı saklıdır. Şirket tarafından işbu Koşullar ve sair koşullar üzerinde yapılan değişiklikler Uygulama’da yayınlandığı tarihte yürürlüğe girecek olup Uygulama’nın kullanılması ile Kullanıcı güncel koşulları kabul etmiş addedilir. Şirket Koşullar ve sair kurallara ilişkin değişiklikleri Uygulama üzerinden yapılacak bir bildirimle duyurabilecek olup her halükarda söz konusu dokümanların düzenli bir şekilde takip edilmesinden Kullanıcı bizzat sorumlu olacaktır.
2.15 Uygulama’nın kullanımına ilişkin her türlü yasal, idari ve cezai sorumluluk Kullanıcı’ya aittir. Şirket, Kullanıcı’nın Uygulama üzerinde gerçekleştirdiği faaliyetler ve/veya işbu Koşullar ve yasaya aykırı eylemleri neticesinde üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan doğrudan ve/veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Kullanıcı Şirket’i, iştiraklerini, yöneticilerini, pay sahiplerini ve sair çalışanlarını mahkeme ve avukatlık masrafları dahil tüm talep ve zararlardan ari tutmakla, ilgili talep ve zararlara ilişkin olarak Şirket’in savunulması için Şirket’le işbirliği yapmakla yükümlüdür. Üçüncü kişilerden bu kapsamda gelecek her türlü talep ile Kullanıcı’nın Koşullar’da belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmemesinden kaynaklanan Şirket’in uğrayacağı zararlar Kullanıcı’ya rücu edilecektir.
2.16 Kullanıcı, şahsına ait olan kişisel verileri, Şirket ile ödül vermeyi taahhüt edecek olan üçüncü kişiler arasında yapılan sözleşmeler doğrultusunda kazananlara ödül dağıtımı amacıyla paylaşma hakkını haiz olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
2.17 Her yıl, bir önceki yılın tüm kazananları şirkete güncel adres ve sosyal güvenlik (veya diğer vergi kimlik numarası) bilgilerini sağlaması gerekebilir. Bu bilgiler, şirketin vergi düzenlemelerine uymasına izin vermek için kullanılacaktır ve vergi makamlarıyla paylaşılabilir. Ödül kazanılması halinde kazanan, tahakkuk edebilecek her türlü vergiyi ödemekle yükümlüdür.
3.     Fikri Mülkiyet Hakları
3.1 Uygulama içerisindeki görsel ve tasarımlar, yazılar, logolar, grafikler de dahil olmak üzere Şirket’e ait sistem ve Uygulama’nın tüm mali, manevi ve ticari hakları Şirket’e aittir. Şirket, Kullanıcı’ya Uygulama üzerinde Koşullar’ın süresi ile sınırlı, münhasır olmayan, alt lisanslanamaz ve devredilemez bir kullanım hakkı (basit ruhsat) vermeyi kabul etmekte olup Kullanıcı’ya tanınan bu sınırlı kullanım hakkı Şirket’e karşı, Şirket’in başkalarına lisans verme hakkı başta olmak üzere diğer tüm haklarını serbestçe kullanmasını sınırlayacak şekilde yorumlanamaz.
3.2 Kullanıcı, Uygulama’yı yalnızca işbu Koşullar’da belirtilen kapsamda kullanacak olup, bu hakkı ödünç veremez, kiralama gibi bedelli veya bedelsiz, hiçbir şekilde üçüncü kişilerin (kişi, kurum, kuruluş, şirket vb.) yararına sunamaz, kullandıramaz. Uygulama’nın tasarımında, içeriğinde ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan bilgi ve/veya yazılımın kopyalanması ve/veya Uygulama’dan faydalanmanın ötesinde kullanılması, Uygulama dahilinde bulunan her türlü haber, içerik, bilgi, resim, metin, imge, dosya vb. verilerin kopyalanması, dağıtılması, işlenmesi ve sair şekillerde kullanılması kesinlikle yasaktır. Ayrıca Kullanıcılar’ın (i) Uygulama’nın güvenliğini tehdit edebilecek, Uygulama’ya ait yazılımların çalışmasını veya diğer kullanıcıların Uygulama’dan faydalanmasını engelleyebilecek herhangi bir girişimde bulunması, (ii) Uygulama’ya bu sonuçları verecek şekilde orantısız yük bindirmesi; Uygulama’da yayımlanmış bilgi ve içeriklere yetkisiz bir şekilde erişmesi, bu bilgi ve içerikleri kopyalaması, silmesi, değiştirmesi ya da bu yönde denemeler yapması; (iii) Uygulama’nın genel güvenliğini tehdit edecek ve/veya Uygulama, Şirket ve diğer kullanıcılara zarar verebilecek eylemlerde bulunulması; (iv) Uygulama’nın ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, kullanılmaya çalışılması veya her türlü yazılım, donanım ve sunucuların çalışmasının aksatılması, bozulmasına yol açılması, tersine mühendislik yapılması, saldırılar düzenlenmesi, meşgul edilmesi veya sair surette müdahale edilmesi, Şirket sunucularına erişim sağlanmaya çalışılması (v) Üçüncü parti yazılımlar aracılığıyla haksız kazanç sağlanması veya sağlanmasına yardımcı olunması kesinlikle yasaktır. Kullanıcı, yukarıda anılan yöntemlerle yahut sair şekillerde Şirket veya Uygulama ile rekabet etmeyeceğini, bu amaçla hareket eden üçüncü taraflara destek vermeyeceğini kabul eder.
3.3 Uygulama’da yer alan hiçbir unsur, bunlarla sınırlı olmamak üzere başka bir mecrada yazılı, sözlü ve/veya elektronik olarak herhangi bir şekilde işbu Koşullar kapsamında izin verilen kullanımlar haricinde yayımlanamaz ve/veya bunlara Şirket’in onayı olmadan bunlardan veya bunlara link verilemez.
3.4. Kullanıcı, üçüncü parti yazılımlar ile Uygulama’dan haksız kazanç sağlamaya çalışması halinde işbu Kullanım Koşulları’nı ihlal etmiş sayılacak ve yarışmadan çıkarılabilecek olduğunu; bu durumun aynı zamanda Şirket’in fikri mülkiyet haklarına aykırılık teşkil edeceğini; ortaya çıkan her türlü zararın kendisine rücu edilebileceğini; hakkında yasal işlem başlatılabileceğini bildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
4.     Sorumlulukların Sınırı
4.1 Uygulama ve Uygulama kapsamındaki özellikler, sair içerikler ve sorular/cevaplar “OLDUĞU GİBİ” sunulmakta olup, bu kapsamda Şirket’in bunların doğruluğu, tamlığı ve güvenilirliği ile ilgili herhangi bir sorumluluk ya da taahhüdü bulunmamaktadır. Şirket, işbu Koşullar kapsamında ticari elverişlilik, belli bir amaca veya kullanıma uygunluk veya ihlalin söz konusu olmamasına ilişkin olarak açık veya zımni herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır. Kullanıcı, Uygulama’nın işleyişinin kusurdan ari olmadığını ve zaman zaman teknik aksaklıklar veya erişim engelleriyle karşılaşabileceğini bildiğini kabul ve beyan eder.
4.2 Kullanıcı, İçerikler ile Uygulama’da paylaştığı sair her türlü bilgi ve içerikten münhasıran sorumlu olup bu bilgilere ilişkin olarak ortaya çıkan her türlü talep ve zarar Kullanıcı’ya iletilecek yahut rücu edilecektir. Kullanıcı, Şirket’in Uygulama üzerinden paylaşılan hiçbir bilginin gerçekliğini, orijinalliğini, güvenliğini, doğruluğunu araştırma, bunların paylaşılmasının hukuka uygun olup olmadığını tespit etme sorumluluğu bulunmadığını, söz konusu bilgiler ve İçerikler sebebiyle ortaya çıkabilecek zararlardan dolayı Şirket’in sorumluluğu bulunmadığını, paylaştığı bilgilerden münhasıran kendisinin sorumlu olduğunu kabul ve beyan eder.
4.3 Şirket, (i) Kullanıcı’nın Uygulama’yı kullanması, kullanmaması ya da yanlış kullanması sebebiyle ortaya çıkacak doğrudan veya dolaylı zararlardan, her türlü kar kaybı, veri kaybı, iş kaybı, itibar kaybı, beklenen tasarrufun kaybı, işin kesintiye uğraması gibi her türlü maddi, manevi ve mali zararlardan, üçüncü kişilerce yapılabilecek tazminat taleplerinden; (ii) tüm donanım, sistem yazılımı/diğer yazılımlar ve ağ ilişkili işlevden ve bu nedenle ortaya çıkacak arızalardan; (iii) iletişim ağı (network), internet bağlantısı, bağlantı hatalarından; (iv) Uygulama üzerinde gerçekleştirilecek her türlü değişiklik, güncelleme ve benzeri çalışmalardan doğacak zararlardan sorumlu değildir.
4.5 Kullanıcı, Uygulama üzerinden Şirket’in kontrolünde olmayan başka internet sitelerine ve/veya platformlara, dosyalara veya içeriklere link verilebileceğini, üçüncü taraflara ait hizmetlerin sunulabileceğini ve bu tür linklerin yöneldiği internet sitesini veya işleten/hizmet veren kişiyi desteklemek amacıyla veya internet sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımadığını, söz konusu linkler vasıtasıyla erişilen platformlar, internet siteleri, dosyalar ve içerikler, hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında Şirket’in herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul ve beyan eder.
4.6 Kullanıcı, Uygulama üzerinden sunulan içeriklere erişimin, Kullanıcı’nın cihazının ve ilgili internet servis sağlayıcısından temin edilen hizmetin kalitesine dayandığını ve söz konusu hizmet kalitesinden kaynaklı sorunlarda Şirket’in herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını kabul eder. Hizmetlerin herhangi bir sebeple (bilgisayar virüsü, yazılım hatası, yetkisiz müdahale, dolandırıcılık, teknik arızalar, Şirket'in görüşüne göre, hizmetlerin güvenlik ve dürüstlük kurallarını etkileyen davranışlar veya diğer her türlü nedenlerle) planlandığı şekilde yürütülememesi halinde Şirket, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, sebep veya konuyla ilgili herhangi bir Kullanıcı’yı diskalifiye etme ve / veya hizmeti iptal etme, sonlandırma, uzatma, değiştirme veya askıya alma ve tüm uygun girişlerden kazananları seçme hakkını saklı tutar. Kullanıcı ayrıca, Uygulama’da yapılacak iyileştirme ve diğer değişiklikleri uygulamak için Uygulama’ya erişimin engellenebileceğini kabul eder.
5.     Yükümlülüklerin İhlali
Kullanıcı’nın işbu Koşullar ve eklerinde yer alan düzenlemelere uymaması, Kullanıcı’nın faaliyetlerinin hukuki, teknik ve bilgi güvenliği anlamında risk oluşturması ya da Uygulama’ya ilişkin yükümlülüklerini ihlal etmesi halinde yahut herhangi bir nedene dayanmaksızın Şirket, Kullanıcı’nın Uygulama’yı kullanımını ve/veya yararlanmasını geçici veya sürekli olarak durdurabilir.
6.      Kişisel Verilerin Korunması
Şirket, işbu Uygulama kapsamında Kullanıcı’lara ait 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanun’u (Kanun) kapsamında kişisel veri sayılan bilgileri veri sorumlusu sıfatıyla “Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin İşlenmesi Aydınlatma Metni”nde (kısaca “Aydınlatma Metni” olarak anılacaktır) belirtilen amaçlar doğrultusunda işlemektedir. Veri Sorumlusu olarak Şirket, edindiği kişisel verileri hukuka aykırı şekilde işlenmesini ve kişisel verilere hukuka aykırı şekilde erişilmesini önlediğini, kişisel verilerin muhafazası sağlamak amacıyla gerekli tüm teknik ve idari tedbirleri aldığını ve Kullanıcı’ları Kanun’a uygun şekilde bilgilendirdiğini kabul ve beyan eder. Şirket kullanıcılara ait kişisel verileri hizmetlerin sağlanması, sürdürülmesi ve iyileştirilmesi; yeni hizmetler geliştirilmesi, içerik ve reklamlar dahil olmak üzere kişileştirilmiş hizmetlerin sağlanması; Şirket’in performansının ölçülebilmesi, kullanıcılar ile iletişim kurulabilmesi ve kullanıcılar ile kamuoyunun koruması amacıyla toplama hakkını haizdir.
Uygulama, Kullanıcıların bulunduğu konuma dayanan ve hizmetleri kullandıkça bu kullanıcıların konumları hakkında rapor verebilecek özellikler sunabilir (Konuma Dayanan Hizmetler). Kullanıcı, bu konuma dayanan hizmetleri yalnızca kendi takdirine bağlı olarak kullanabileceğini ve bu özellikleri kapatarak bu bilgileri sunmaktan imtina edebileceğini bildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Konuma dayanan hizmetleri kullanmaya devam eden Kullanıcı’nın konum bilgilerinin toplanmasına rıza gösterdiği kabul edilecektir. Bu kapsamda Şirket, hiçbir koşul altında, Kullanıcı’nın kendi tercihiyle konum bilgilerinin kullanılmasından doğabilecek talep ve zararlardan sorumlu tutulamayacaktır.
Şirket kullanıcılara ait kişisel verileri, ticari faaliyetlerin yürütülmesini temin etmekle sınırlı olmak üzere ortaklığının kurulma amaçlarının yerine getirilmesi amacıyla sınırlı olarak Şirket’in iş ve çözüm ortakları; Şirket’e reklam verenler; gelecekte gerçekleşebilecek analitik servislerden faydalanmak isteyenler; performans ölçümünü sağlayan kurumlar; ödül sağlayacak üçüncü kişiler; tedarikçi ve servis sağlayıcıları; araştırma firmaları; hukuki talepler halinde ilgili merciiler ve iştirakleri ile paylaşma hakkını haizdir.
7.     Uyuşmazlıkların Çözümü
Bu Koşullar ve Uygulama’nın kullanımından kaynaklanan ihtilafların çözümünde Türk hukuku uygulanacak olup, İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.
8.     Muhtelif Hükümler
8.1 Mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Şirket işbu Koşullar ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifşa etme veya ifşa etmeme nedeniyle sorumlu tutulamaz. Mücbir sebep; doğal afet, isyan, savaş, grev, lokavt, telekomünikasyon altyapısından kaynaklanan arızalar, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde gerçekleşen olaylar olarak yorumlanacaktır. Mücbir sebep süresince Taraflar’ın edimleri askıya alınacaktır.
8.2 İşbu Koşullar’ın herhangi bir hükmünün yetkili bir mahkeme veya kurul tarafından geçersiz veya uygulanamaz ilan edilmesi halinde, söz konusu hüküm, Koşullar’ın amacına yakın geçerli bir hükümle değiştirilecektir.
8.3 Kullanıcı, işbu Koşullar’ı, Koşullar’dan kaynaklı hak ve yükümlülükleri üçüncü kişilere devredemez.
8.4 İşbu Koşullar, Kullanıcı, Uygulamalar’ın yayınlandığı muhtelif mecralar ve Şirket arasında temsilcilik, acente, distribütörlük ilişkisi gibi herhangi bir ilişki tesis etmez. 
GİZLİLİK POLİTİKASI VE KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ AYDINLATMA METNİ
İşbu Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin İşlenmesi Aydınlatma Metni (‘’Gizlilik Politikası’’), Yusuf Bayram Tuğlu'ya ait şahıs Şirketi (‘’Şirket’’) tarafından Diagnosis Time Vaka Yarışması mobil uygulaması (‘’Uygulama’’) işletilmesi sırasında uygulama kullanıcıları (‘’Veri Sahibi’’) tarafından Şirket ile paylaşılan veya Şirket’in, Veri Sahibinin Uygulama’yı kullanımı sırasında elde ettiği kişisel verilerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (‘’Kanun’’) uygun olarak işlenmesi ve kullanımına ilişkin hüküm ve koşullar ile açıklamalara yer vermektedir.
Veri Sahibi, İşbu Gizlilik Politikası ile kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin olarak aydınlatılmış olduğunu ve kişisel verilerinin burada belirtilen şekilde kullanımına muvafakat ettiğini beyan eder.
Hangi Veriler İşlenmektedir?
Aşağıda sıralanan kategoriler Şirket tarafından işlenmekte olan Veri Sahipleri’ne ait kişisel verileri ifade eder.
 • Kimlik Bilgisi
 • İletişim Bilgisi
 • Konum Bilgisi
 • Demografik Bilgiler
 • Kullanıcı ve Hesap Bilgisi
 • Kullanıcı İşlem ve Kullanım Bilgisi
 • Kullanıcı İçerik Bilgisi
 • Cihaz Bilgisiƒre
 • Operatör Bilgisi (IBAN Numarası, Müşteri Numarası, Hesap Numarası)
 • Pazarlama Bilgisi
 • Talep / Şikayet Yönetimi Bilgisi

 
Şirket, Veri Sahibi’nin Uygulama’yı kullanması sırasında bu kullanım ile ilgili bilgileri teknik bir iletişim dosyası olan çerez (Cookie) üzerinden elde edebilmektedir. Uygulama’da sunulmakta olan hizmetlere erişim ve kullanım alışkanlıklarının tespit edilmesi için çerez yoluyla IP bilgileri toplanmaktadır.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 3. ve 7.maddeleri çerçevesinde, geri döndürülemeyecek şekilde anonim hale getirilen veriler, Kanun hükümleri uyarınca kişisel veri olarak kabul edilmeyecek ve bu verilere ilişkin işleme faaliyetleri İşbu Gizlilik Politikası hükümleri ile bağlı olmaksızın gerçekleştirecektir.
Veriler Hangi Amaçlarla Kullanılmaktadır?
 
Veri Sahibi’nin sağladığı kişisel veriler Şirket tarafından aşağıdaki amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır:

Şirket tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi, Şirket tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi ile Şirket’in ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası amaçları kapsamında;
 • Veri Sahibi’nin Uygulama’da sağlanan hizmetlerden faydalandırılması, 
 • Hizmetlerin sunulabilmesi için gerekli olan faaliyetlerin doğasından kaynaklanan işlemlerin yerine getirilmesi,
 • Şirket tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması,
 • Şirket’in ticari faaliyetlerinin yürütülmesi,
 • Şirket raporlama ve iş geliştirme faaliyetleri kapsamında kullanılması,
 • Şirket’in ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması,
 • Şirket’in iş ortakları ve/veya tedarikçilerle olan ilişkilerin yönetimi,
 • Şirket’in hizmetlerinin sağlanması, sürdürülmesi ve iyileştirilmesi,
 • Şirket’in yeni hizmetler geliştirebilmesi,
 • Şirket’in içerik ve reklamlar dahil olmak üzere kişiselleştirilmiş hizmetler sağlayabilmesi,
 • Şirket’in performansının ölçülebilmesi,
 • Kullanıcılar ile iletişim kurulabilmesi ve kullanıcılar ile kamuoyunun korunabilmesi.
Şirket tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması için gerekli olan aktivitelerin planlaması ve icrası amaçları kapsamında;
 • Şirket’in sunduğu ürün ve/veya hizmetlere bağlılık oluşturulması ve/veya arttırılması süreçlerinin planlanması ve/veya icrası kapsamında Şirket’in sunduğu hizmetlerin iyileştirilmesi, yeni hizmetlerin tanıtılması ve bu doğrultuda Veri Sahibi’ne gerekli bilgilendirmelerin yapılması, Veri Sahibi’nin Uygulama üzerindeki tecrübesinin iyileştirilmesi (iletişim yönetimi sürecinin yönetilmesi, memnuniyet araştırmalarının yapılması vb.), Veri Sahibi’ne yönelik kişiselleştirilmiş içeriklerin sunulması,
 • Veri Sahibi’nin talep ve/veya şikayetlerinin takibi,
 • Şirket2in sunduğu ürün ve hizmetlerin satış ve pazarlaması için pazar araştırması faaliyetlerinin planlanması ve icrası,
 • Şirket’in sunduğu ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası
Kanun’un 5 ve 8. maddeleri uyarınca ve/veya ilgili mevzuattaki istisnaların varlığı halinde, Veri Sahibi’nin kişisel verileri Şirket tarafından Veri Sahibi’nden ayrıca bir rıza almaksızın işlenebilecek ve üçüncü kişilerle paylaşılabilecektir. Bu durumların başlıcaları aşağıda belirtilmiştir:
 • Kanunlarda açıkça öngörülmesi,
 • Fiili imkansızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması,
 • Veri Sahibi ile Şirket arasında herhangi bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması,
 • Şirket’in hukuki yükümlülüklerini yerine getirebilmesi için zorunlu olması,
 • Veri Sahibi’nin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması,
 • Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması,
 • Veri Sahibi’nin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, Şirket’in meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması,
 • Kazananlara ödüllerin ulaştırılması amacı ile bağlantılı olarak, kişisel verilerin yarışma sponsoru olan üçüncü kişiler; ticari faaliyetlerin yürütülmesini temin etmekle sınırlı olmak üzere ortaklığının kurulma amaçlarının yerine getirilmesi ile sınırlı olarak Şirket’in iş ve çözüm ortakları; Şirket’e reklam verenler; gelecekte gerçekleşebilecek analitik servislerden faydalanmak isteyenler; performans ölçümü sağlayan kurumlar; ödül sağlayacak üçüncü kişiler; tedarikçi ve servis sağlayıcıları; araştırma firmaları; hukuki talepler halinde ilgili merciiler ve iştirakleri ile paylaşılmasının gerekli olması.
Yukarıda da belirtildiği üzere Şirket, analitik amaçlı kullanılan segmentasyon ve pazarlama amaçlı çerezler de dahil olmak üzere çerezler (Cookie) kullanabilecek ve bu kapsamda veri işleyerek üçüncü kişiler tarafından sunulan analiz hizmetleri kapsamında işlenmesi amacıyla sadece bu analiz hizmetlerinin gerektirdiği ölçüde kullanılması amacıyla üçüncü kişilere iletebilecektir.Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere cihaza gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası bir web sitesi veya cihaz hakkında durum ve tercih ayarlarını saklayarak internetin kullanımını bu anlamda kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, internet sitelerini ve/veya mobil uygulamaları zamansal oranlamalı olarak kaç kişinin kullandığını, bir kişinin herhangi bir internet sitesini ve/veya mobil uygulamayı hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiği ve ne kadar kaldığı gibi kullanıcı davranışlarının tespitine yönelik istatistiksel bilgileri elde etmek ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olmak üzere tasarlanmış olup bu amaçlarla kullanılmaktadır. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten başkaca herhangi bir kişisel veri almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır, ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını her zaman için değiştirebilirler.
Veriler Kimlere Aktarılmaktadır?
Şirket, Veri Sahibi’ne ait kişisel verileri ve bu kişisel verileri kullanılarak elde ettiği yeni verileri, Veri Sahibi’ne işbu Gizlilik Politikası ile belirttiği amaçların gerçekleştirilebilmesi için Şirket’in ödeme ve reklam hizmetleri gibi hizmetlerinden faydalandığı iş ortakları, banka ve diğer ödeme sistemi sağlayıcıları ile bunların bağımsız denetçileri, BDDK, dış kaynak hizmet sağlayıcıları, barındırma (hosting servisleri) hizmet sağlayıcıları, hukuk büroları, araştırma şirketleri, çağrı merkezleri ve uygulama kapsamında sponsorluk sağlayan şirketler gibi üçüncü kişilere, gerektiğinde adli ve idari yargı mercilerine, kanunen görevli kamu kurum ve kuruluşlarına söz konusu hizmetlerin temini amacıyla sınırlı olmak üzere aktarılabilecektir. Şirket aynı zamanda Veri Sahibi’ne ait kişisel verileri işbu Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar ve Kanun’un 8. Ve 9. maddeleri uyarınca kamu kurumlarına ve özel kişilere aktarabilecektir.
Verileri Toplama Yöntemi ve Hukuki Sebebi
Şirket, Veri Sahibi’nin sağladığı kişisel verileri işbu Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar doğrultusunda kullanmak üzere ve Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında çeşitli hukuki sebeplere dayanarak Uygulama üzerinden veya üçüncü taraflar aracılığıyla elektronik ortamda toplamaktadır.
Verilere Erişim Hakkı ve Düzeltme Talepleri Hakkında
Veri Sahibi, Şirket’e başvurarak kendisi ile ilgili;
 • Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, 
 • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, 
 • Yurt içinde veya yurtdışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme,
 • İlgili mevzuatta öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 • İlgili mevzuat uyarınca yapılan düzeltme, silme ve yok edilme işlemlerinin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması halinde zararın giderilmesini talep etme,
haklarına sahiptir.
Veri Sahibi, yukarıda belirtilen taleplerini info@diagnosistime.com adresine yazılı olarak iletebilecektir. Şirket, talebin niteliğine göre, gerekçeli olumlu/olumsuz yanıtını Kanun’da öngörülen şekilde en geç 30 (otuz) gün içerisinde iletecektir. Şirket yukarıda yer alan Veri Sahibi’nin hakları doğrultusunda kendisine iletilen talepleri, uygun gördüğü şekilde yazılı veya dijital ortamdan sonuçlandırabilir. Taleplere ilişkin gerekli işlemler için ücret alınmaması esastır. Bununla birlikte, işlemlerin bir maliyet gerektirmesi halinde, Kişisel Verilerin Korunması Kurulu tarafından, kanunun 13. maddesine göre belirlenen tarife üzerinden ücret talep edilmesi mümkündür.

Veri Sahibi, işbu Gizlilik Politikası’na konu bilgilerinin tam, doğru ve güncel olduğunu, bu bilgilerde herhangi bir değişiklik olması halinde bunları derhal güncelleyeceğini taahhüt eder. Veri Sahibi’nin güncel bilgileri sağlamamış olması halinde Şirket’in herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Veri Sahibi, herhangi bir kişisel velisinin Şirket tarafından kullanılamaması ile sonuçlanacak bir talepte bulunması halinde Uygulama’nın işleyişinden tam olarak faydalanamayabileceğini kabul ile bu kapsamda doğacak her türlü sorumluluğun kendisine ait olacağını beyan eder.
Kişisel Verileri Saklama Süresi
Şirket, Veri Sahibi tarafından sağlanan kişisel verileri, yukarıda belirtilen işleme amaçlarının gerektirdiği süre boyunca saklayacaktır.
Buna ek olarak, Şirket, Veri Sahibi ile arasında doğabilecek herhangi bir uyuşmazlık durumunda, uyuşmazlık kapsamında gerekli savunmaların gerçekleştirilebilmesi amacıyla sınırlı olmak üzere ve ilgili mevzuat uyarınca belirlenen zamanaşımı süreleri boyunca kişisel verileri saklayabilecektir.
Veri Güvenliğine İlişkin Önlemler ve Taahhütler
Şirket, ilgili mevzuatta belirlenen veya işbu Gizlilik Politikası’nda ifade edilen şartlarda,
 • Kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmemesini,
 • Kişisel verilere hukuka aykırı olarak erişilmemesini ve 
 • kişisel verilerin muhafazasını 
sağlamak amacıyla uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik gerekli teknik ve idari tedbirleri almayı, gerekli denetimleri yaptırmayı taahhüt eder.
Şirket,  Veri Sahibi hakkında elde ettiği kişisel verileri işbu Gizlilik Politikası ve Kanun hükümlerine aykırı olarak başkasına açıklayamaz ve işlemi amacı dışında kullanamaz.
Uygulama üzerinden başka internet sitelerine ve uygulamalara link verilmesi halinde, Şirket uygulamaların gizlilik politikaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.
Şirket, kişisel verilerin korunmasına ilişkin Kanun’dan doğan tüm önlemleri almış olmasına karşın, öngöremeyeceği ve engelleyemeyeceği siber saldırı, veri kayıt sisteminin çökmesi, deprem, sel, yangın vb. mücbir sebeplerden dolayı server’larının ağır tahrip olması gibi hallerden dolayı veri sahiplerinin uğradığı zararlardan sorumlu tutulamayacaktır.
Gizlilik Politikası’ndaki Değişiklikler
Şirket, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini dilediği zaman değiştirebilir. Güncel Gizlilik Politikası, Veri Sahibi’ne herhangi bir yöntemle sunulduğu tarihte yürürlük kazanır.